Yaşar Eyice

Yaşar Eyice


ÖNEMLİ OLAN BU!

16 Haziran 2021 - 09:55

 
Şimdi de memleketin halini anlatmaya çalışacağım..

İşsizlikten, iç ve dış sorunlardan söz etmeyeceğim…

Gazeteci arkadaşımız Artun Sucuoğlu’nun haberinden bahsedeceğim, yorumu da size bırakıyorum.

Aydın’ın Germencik Belediyesi herhalde birçok belediyeye ya da yöneticiye örnek olacak bir ‘kaynak yaratma’ dersi vermiş oluyor…

Nasıl mı?

‘Borç bini aşınca, gelir gideri karşılamayınca Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, uzun süredir atıl durumda bulunan 80 dönüm araziyi işletip buğday ektirmiş.

Buğdaydan 30 bin 800 kilogram mahsul ile samanı satmış…

Ve belediye personelinin geçmiş döneme ait alacakları ile ikramiyelerini ödemiş…

Şunu hatırlatayım:

Einstein bile olsanız, her soruna çare olamazsınız.

Babası gibi ünlü bir bilim insanı olabilecek sonu akıl hastanesinde biten Eduart Einstein’in hazin sonunu anımsamak bile bize daha sakin ve daha iyi düşünmemizi sağlamalıyız.


CHP'Lİ BAŞKANLAR BULUŞTU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile CHP İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Marina'da CHP'li ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Yerel yönetimler arasında işbirliğini pekiştirmek ve belediyelerin gelecek döneme ilişkin projelerini görüşmek için düzenlenen toplantının açılışında konuşan Başkan Tunç Soyer, ilçe belediye başkanlarının görevde geçen iki yılını değerlendirecek lerini belirtti.

Yine yerel yönetimlerin gelecek iki yıla yönelik projelerini de konuşmak istediklerini vurgulayan Soyer, belediye başkanlarının, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden taleplerini, beklentilerini de dinlemek istediklerini aktardı.


BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ GÜZEL İŞLER YAPIYOR”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de belediye başkanlarının seçimlerin ardından görevde iki yılı geride bıraktıklarını belirterek, “İki yılı aşkın süredir görevdesiniz, birlikte çalışıyoruz. Bütün olumsuzluklara rağmen başta İzmir Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımız kentte güzel işler yapıyor. Orman yangınlarından tutun da deprem, sel felaketi gibi sorunlar yaşandı. Pandemi nedeniyle belediye gelirleri düştü. Bunların hepsini üst üste koyduğunuzda, bu koşullarda görev yapmak gerçekten zor” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum