Seferihisar Belediyesi 3 bin 445 litre atık yağ topladı

Seferihisar Belediyesi tarafından toplanan 3 bin 445 litre atık yağ sayesinde, 3 milyar 445 milyon litre suyun kirlenmesinin önüne geçildi.

Seferihisar Belediyesi 3 bin 445 litre atık yağ topladı
11 Ağustos 2023 - 16:02

Seferihisar’da bitkisel atık yağların toplatılması için başlatılan kampanya sayesinde, milyarlarca litre suyun kirlenmesi engellendi.

aw006186-02.jpg

Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkilileri, bir litre atık yağın, bir milyon litre suyu kirlettiğine dikkat çekerek, "Kullandığımız suyun aslında kirliliğinin yüzde 25’i bu atık yağlardan oluşuyor. Son 2.5 yılda 3 bin 445 litre atık yağ topladık. Bu sayede 3 milyar 445 milyon litre suyumuzun kirlenmesini önlemiş olduk” bilgisini verdiler."

Atık Yağ Kampanyası ile doğa korunurken, aynı zamanda toplanan atık yağların karşılığında vatandaşlara kedi veya köpek maması verilerek, sokak hayvanlarının bakımına da destek olunuyor. Seferihisarlı vatandaşlar ev ve iş yerlerinde biriktirdikleri atık yağları, Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edebilecek.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muzaffer kaya
    9 ay önce
    Ne yapacak sokaklar toz içerisinde olmasın diye yollara mı dökecek önce yolları yapsın sonra artistlik yapsınlar korkuyorum AKP ye belediyeyi verecekler bu gidişle bizde CHP li olarak arkalarından beddua edeceğiz beğenmeyen mesaj yazsın 1950muzaffer@gmail.com