KUŞADASI'NDA BAYRAM TATİLİNİN İLK 5 GÜNÜNDE 1645 TON ÇÖP TOPLANDI

Kuşadası  Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nda tatile gelen yerli ve yabancı turistlerle nüfusu 1 milyonu aşan kentte 9 günlük bayram tatilinin ilk 5 gününde 1645 ton evsel atık ile 120 ton ambalaj atığı topladı.

KUŞADASI'NDA BAYRAM TATİLİNİN İLK 5 GÜNÜNDE 1645 TON ÇÖP TOPLANDI
19 Haziran 2024 - 11:31
Türkiye'nin gözde turizm kenti Kuşadası, 9 günlük Kurban  Bayramı tatilinde tatilcilerin akınına uğradı. Denizli, İzmir ve Manisa olmak üzere Türkiye’nin bir çok kentinden ve yurt dışından gelen gurbetçilerle kentin nüfusu 1 milyonu aştı. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de Başkan Ömer Günel’İn talimatı ile sorunsuz bir bayram yaşanması için 210 personeliyle 7/24 esasına göre kesintisiz çalıştı.Güzelçamlı Milli Park bölgesinden başlayarak Kuştur sınırları sonuna kadar 23 mahalleyi köşe bucak temizleyen ekipler tarafından ilk 5  günde 1645ton evsel atık ve ton ambalaj atığı toplandı. Ekipler ayrıca caddeleri, sokakları, çocuk parklarını ve çöp konteynerlerini de yıkayarak hijyenik hale getirdi. Bayram süresince karasinek, sivrisinek ve sağlığa zararlı haşerelere karşı ilaçlama gerçekleştirildi. 9 günlük tatil sonrasında toplamda 3 bin tonun üzerinde evsel atık toplanacağını tahmin ediliyor. 


Kuşadası Belediyesi'nin Kurban  Bayramı tatilinde ziyaretçilerini en iyi şekilde misafir edebilmek için seferber olduğunu belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, "Başta Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz olmak üzere ilgili tüm birimlerimiz 24 saat sahada görev yaptı. Acil müdahale ekiplerimiz de vatandaşlarımızdan gelen istek ve şikayetlere anında müdahale ediyor. Kentimize gelen konuklarımızı en iyi şekilde ağırladık ağırlamaya da devam ediyoruz.


Bayram tatilinin ilk başladığı günden bugüne kadar kentimizin her noktasına aynı özeni göstererek temizledik. Tatillerini geçirmek için Kuşadası'nı seçen tüm ziyaretçilerimize ve görevlerini başarıyla yerine getiren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kurban bayramı ile başlayan turizm sezonunun da tüm esnafımıza bereketli günler getirmesini diliyorum" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum