Başkan Tugay'a bir ödül daha!

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, ünlü rap sanatçısı Piyancı’nın önerisiyle kente kazandırdığı “Ücretsiz Kayıt Stüdyosu” projesiyle 10. Empclinics Golden Palm Awards’da ödüle layık görüldü.

Başkan Tugay'a bir ödül daha!
21 Kasım 2023 - 13:42

Türkiye’nin en prestijli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl 10’uncu kez gerçekleştirilen Empclinics Golden Palm Awards-2023’ten (Altın Palmiye Ödülleri) Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a anlamlı bir ödül geldi. Başkan Tugay, Karşıyakalı rap sanatçısı Anıl Piyancı’nın önerisi üzerine Çatı Bostanlı Sanat Kompleksi’nde hayata geçirdiği “Ücretsiz Kayıt Stüdyosu” projesi ile “Yılın Sanatta Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü”ne layık görüldü. Tugay ödülü, İstanbul’da düzenlenen törende Piyancı’nın elinden aldı. Başkan Tugay da Anıl Piyancı’ya aynı proje ile “Yılın Sanat Köprüsü Ödülü”nü takdim etti.

4.jpeg

“GENÇLERE VE ÖĞRETMENLERE İTHAF EDİYORUM”

“Güzel Karşıyaka’dan, güzel İstanbul’a selam ve sevgilerimizi getirdim” diyen Başkan Tugay, konuşmasında şunları kaydetti: “Biz belediye başkanları, siyasetçiler sahnede konuşmaya alışkınız ama ilk kez böyle bir ortamda bulunuyorum. Muhteşem bir ortam. Organizasyonu düzenleyen ve ödül alan herkesi tebrik ediyorum. Biz bu projeyi sevgili Anıl Piyancı ile birlikte gerçekleştirdik, beraber yaptık. Hizmet etmeye çalıştığımız genç müzisyenlere ithaf ediyorum bu ödülü. Ayrıca dört gün sonra Öğretmenler Günü; tüm değerli öğretmenlerimize de ödülümü armağan ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum.”

1.jpeg

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN, TÜM ŞEHİRLERE YAYILSIN”

Karşıyaka Belediyesi tarafından inşa edilen ve yakın zamanda faaliyete geçirilecek olan stüdyonun fikir aşamasından gerekli ekipmanların tamamlanmasına kadar tüm süreçlerde büyük bir iş birliği gösteren Anıl Piyancı da “Bu bizim için çok değerli bir proje. Çünkü müzik hayatım boyunca stüdyo her zaman çok önemliydi. Stüdyoculuktan gelerek rap müzikte kendimi başarılı bir noktaya taşıyabildim, bu yüzden üretimin ne kadar önemli olduğunu bilen bir insanım. Üretimin her yerde devam etmesini istediğim için Başkanımız Cemil Tugay’a bu projeyle gittim; “Neden tüm şehirlerde gençlerimizin ücretsiz kayıt alabileceği stüdyolar olmasın ve neden bunun başlangıcını Karşıyaka’dan yapmayalım?” dedim. Bana verdiği destek için sizlerin önünde kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu proje sayesinde birçok sanatçı arkadaşımız şarkılarını rahatça kaydedebilecekler ve belki de burada ödül alan sanatçılar gibi başarılı olup ödüller alacaklar. Bunun başlangıcını Karşıyaka’dan yaptık, umarım tüm Türkiye’ye yayılır” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum