Aydın Özoğlu: "Evren kozmik enerji basıncı ile dolu ve kapalı" E = mc² Formülü Yanlış, Big Bang Hiç Olmadı…

Aydın Grup Şirketler Topluluğunun kurucusu ve sahibi Aydın Özoğlu, 1960 yılında Gaziantep'te doğdu. 1984 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Türkiye'deki birçok televizyon ve radyo kanalının alt yapısının kurucusu olan Özoğlu, 2000 yılında şirketlerini tasfiye ederek kendini tamamen bilime adadı.

Aydın Özoğlu: "Evren kozmik enerji basıncı ile dolu ve kapalı" E = mc² Formülü Yanlış, Big Bang Hiç Olmadı…
06 Temmuz 2024 - 09:15
Aydın Özoğlu, kütleler arası çekim olmadığını iddia ederek, tam tersine kütlelerin kozmik enerji basıncıyla itildiğini savunuyor. Teorisinin aksini ispatlayana 2 milyon dolar ödül vereceğini açıkladı. Kimilerince hayalperest, kimilerince ise çılgın olarak nitelendirilen Aydın Özoğlu, yaptığı çalışmalarla Newton ve Albert Einstein'ın fizik kurallarını çürüttüğünü öne sürüyor.
Özoğlu, Einstein'ın enerji formülünü esas alan füzyon çalışmalarının hayal kırıklığıyla sonuçlanacağını belirterek kendi formülünü açıkladı. Ona göre, Einstein'ın özel görecelik formülü olan E = mc² yanlıştır. Bu iddiasını çürüten kişiye ödül vadettiğini söyleyen Özoğlu, yeni enerji formülünü de açıkladı.

Aydın Özoğlu'nun açıklamalarına göre: Evren kozmik enerji basıncıyla dolu ve kapalı. Kütleler, dolmakta (şarj) olan birer boşluktur. Kütleler arası çekim yoktur, itim gücü vardır. Haberleşme, kozmik enerji basıncı sayesinde gerçekleşir. Atom içi çekim yoktur, kozmik enerji basıncı vardır. Elektrik kozmik enerji akışıdır. Okyanustaki balık gibiyiz. Balık suyun, insanlar da kozmik enerji basıncının farkında değildir.”

Aydın Özoğlu, geçen yıl Newton'un yer çekimi ile ilgili kanununun yanlış olduğunu ileri sürmüş ve kozmik enerji basıncı olarak adlandırdığı formülünün yanlışlığını ispat edene 2 milyon dolar ödül vereceğini söylemişti. Ancak bugüne kadar bu iddiasını çürüten kimse çıkmadı. Konuyla alakalı formüllerine ve röportajına aydinozoglu.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum